Jak jsem se dostala do CAR

Vždy jsem chtěla mít svou vlastní rodinu. Měla jsem plán. Přála jsem si mít dobrou práci, mít hezké bydlení a slušně vydělávat. Kdo by si to nepřál,že? 🙂 A možná také díky těmto přáním jsem nijak nehrotila to, že ani několik let nestačilo k tomu, abych otěhotněla.

Nehrotila jsem to, říkala jsem si, že je čas, že jsem ještě mladá

Alespoň mám stabilní práci a fajn příjem. S bydlením se také zadařilo. A najednou přišla rána v podobě nemoci. Nemoci, kterou nelze nikdy vyléčit a která vás doslova složí na kolena, která vás ochromí tak, že se nemůžete moc hýbat.

Periferní spondylartritida, Bechtěrev. Je tu se mnou každý den. Tehdy mi bylo asi 27, když zaútočila a bylo to hodně zlé. Měla jsem nějakou akutní a rychlou formu a během tří měsíců jsem měla neskutečné potíže jenom vstát z postele. Byla to obrovská překážka při cestě za miminkem.

Pamatuji si, jak jsem se tehdy tloukla do hlavy

Jaký nesmysl je honit se za stabilní prací, financemi, bydlením atd., když nakonec třeba ani vlastní rodinu mít nebudu. Tloukla jsem se do hlavy, proč jsem tak otálela. Více o tom, jak se dostat z podobných mizérií, se dovíte v e-Booku – 4 pilíře pro vyhraný živottady>>

Následovaly tři roky biologické léčby. Děkuji, děkuji, děkuji za ni. Ten, kdo ji objevil, si zaslouží tu největší slávu. Zachránila mě. Zase jsem mohla normálně žít. A tedy i znovu myslet na vidinu své vlastní rodiny.

Okamžitě po ukončení biologické léčby jsem se objednala do CAR

CAR = Centrum pro asistovanou reprodukci. Věděla jsem, že už nemůžu jen tak čekat. Věděla jsem, že potřebuji POMOC a alespoň zjistit, jestli je fyzický důvod, proč jsem zatím neotěhotněla. Měla jsem obrovský strach, že má nemoc znovu zaútočí a že pak už bude úplně pozdě na to, mít své vlastní miminko.

Cítila jsem, že udělám úplně všechno, aby se to povedlo. V CARu mou situaci chápali a nastínili několik variant, jak je možné postupovat. Od sledování ovulace, časovaný pohlavní styk, IUI a IVF. Každá znamená jinou časovou náročnost a jinou úspěšnost.

Možná je to zvláštní, ale necítila jsem žádný stud nebo selhání, že potřebuji pomoc CARu.

Necítila jsem se, že nejsem dost dobrá, protože se mi nedaří počít miminko. Brala jsem to tak, jak to prostě je. Dále jsem se v to nenimrala a nebabrala.

Pokud cítíte, že něco není v pořádku, seberte svou odvahu

A zavolejte do vašeho centra a objednejte se na první konzultaci. Udělejte to dříve, než se vám třeba přihodí něco, co vaši cestu za miminkem ještě více znemožní nebo znesnadní. I když se třeba nakonec nerozhodnete jít cestou asistované reprodukce, budete vědět na čem jste, budete znát výsledky vašich testů. A s tím už se dá něco dělat, nebo ne?

Je dost lidí v mém okolí, kteří asistovanou reprodukci odsuzují. Mají pocit, že to dítě bude nějaké umělé. Že bude jiné. Źe je to proti přírodě. A také, když se vám něco stane během nebo po těhotenství, tak to přisuzují právě umělému oplodnění.

tlouct se do hlavy

Je dost dobře možné, že by se na to dívali jinak, kdyby se dostali do situace, kdy nemohou mít miminko. Proto prosím, buďte tolerantní a mluvte o tom citlivě. Pro ženu, která se potýká s neplodností, je to velmi náročné. A rozhodně není zvědavá na výroky typu: „Však si za to můžeš sama, kdybys raději počkala a nešla do toho IVF. Já bych to nikdy neudělala. Jen se podívej, jak jsou ty tvé děti pořád nemocné.“

Já jsem vděčná, že žiju v této době a že existuje asistovaná reprodukce, která je relativně dostupná. Díky ní jsem se stala dvakrát mámou. Díky ní mohu mít svou vlastní rodinu a svůj splněný sen. Je možné, že všechny ty léky a hormony během léčby zanechaly stopy na mém organismu. Snažím si to nepřipouštět.

Je to daň za můj splněný sen, kterou jsem ráda podstoupila.

Tato i jiné situace jsou pro nás hodně vyčerpávajícím obdobím. Pokud se s vaším údělem snažíte vypořádat a uvítali byste i pohled od někoho jiného, kdo si prožil něco podobného, tak se podívejte na eBook 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací. Věřím, že vám přinese mnoho nečekaných AHA-momentů.

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

Ukazuji ženám, jak mít radostný život, i když se jim stalo něco hrozného. Zásadní je způsob vašeho myšlení a to, jak náročné situace vnímáte, a jestli si umíte všimnout i toho podstatného. Zažila jsem hodně náročných období. I přesto svůj život stále vnímám jako dar a nechci ho promarnit tak, že se budu dokola trápit a utápět se v sebelítosti. Více o mě se dozvíte tady>>


Autorka e-Booku 4 pilíře pro vyhraný život. Pokud vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdybyste ve vašem životě prožívali vnitřní radost navzdory náročnému období, kterým si procházíte, potom se na tento skvělý eBook teď podívejte.

Procházíte náročným obdobím a nevíte kudy kam?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • eBook 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací


  Chcete se cítit lépe, i přestože teď procházíte něčím náročným?

 • Nejnovější články
 • Intenzivní nálož – náročné situace s lehkostí


  Líbilo by se vám zvládat náročné situace s klidnou hlavou? Stačí vyplnit váš email.

  Budete dostávat podnětné inspirace pro řešení náročných situací s lehkostí.

  Kdykoliv se můžete odhlásit.

 • Kategorie
 • Bav se se mnou na Instagramu
 • Potkáme se na Facebooku: