Jaké to je, když odjedete z porodnice bez miminka?

Stále si na ten pocit pamatuji. Mám to živě ve své paměti, i když už od porodu uplynuly tři roky. Sedím ve vestibulu porodnice a odjíždíme domů. Čeká nás dlouhá cesta. Musela jsem rodit v Praze, ale bydlíme na jižní Moravě. Od té chvíle, kdy má holčička umřela, jsem si tak moc přála jet domů, ale zároveň jsem se toho i bála. A ta chvíle je najednou TADY.

Neodjíždím úplně s prázdnou náručí, jedno dvojčátko žije a druhé už není mezi námi. Sedím na takové velké dřevěné lavici, dívám se na Emičku a přitom myslím na to, jak tu NECHÁVÁM svou druhou holčičku – Aničku. Mám hrozně bolavý pocit, že ji opouštím. Že ji tu nechávám jen tak samotnou. Do očí se mi vhání slzy. Zase. Už poněkolikáté tento den.

Odjizdim z porodnice

Manžel šel pro auto a tak jsem zůstala chvilku o samotě se svými myšlenkami

Dívám se, jak ostatní chodí okolo, někteří na návštěvu a jiní domů. Jedou domů, na tváři úsměvy a neskonalá radost. V hlavě mi probleskne myšlenka, jaké by to asi bylo, kdyby vše dopadlo dobře. Já tu však sedím, oči ubrečené a další vlna slz přichází. Dívají se na mě a nechápou. Mám jedno miminko u sebe a přitom vypadám tak nešťastně.

Tiše v mysli mluvím se svým andílkem. Loučím se s ní. Říkám ji, že už jedeme domů a že na ni budu stále myslet. Děkuji ji, že tu byla se mnou na tak krátký čas a slibuji, že v mém srdci zůstane napořád. Chci jet hrozně domů, ale na druhou stranu také nechci, protože mi to připomíná, že tu nechávám svou Aničku. Celé se to ve mně pere.

Tím, že opouštím toto místo, zažívám podruhé pocit ztráty

Jakoby to bylo ujištění, že to všechno nebyl jen sen, ale krutá realita. Přichází manžel. Myslím, že to cítí podobně. Také se to v něm pere. Naložíme Emičku, místo desítek fotek uděláme asi jen tři se ztuhlými úsměvy, věnujeme poslední pohledy porodnici a odjíždíme. Ve skutečnosti to však byly poslední pohledy pro našeho andílka.

Odjizdim z porodnice

Máme několikahodinovou cestu autem před námi. V hlavě mi naskakuje mnoho myšlenek. Tou nejsilnější je uvědomění si, jak jsou běžné věci, které řešíme a na kterým lpíme, ve skutečnosti nicotné. Jeden den něco máš a za pár hodin to ztratíš. Jeden den se raduješ, že čekáš miminko – a zrovna dvě! A za devět měsíců prožíváš tu největší bolest. Jakoby všechno najednou ztrácelo svůj smysl.

To nejdůležitější, co máme, je naše rodina. Naše vzájemná láska a pochopení jeden pro druhého. A naše zdraví. Nezapomínejme na to ve světle našeho každodenního stereotypu, různých potíží a honěním se za bůhvíčím.

Co kdybyste zrovna dnes a jen tak dali najevo svým blízkým, co pro vás znamenají?

Věřím, že Anička by si přála, abych žila naplno. Abych můj čas využila na maximum. A to také dělám. Její čas tady představoval jen několik hodin. A doufám, že cítila tu vlnu ohromné lásky od své mámy a táty.

 

PS: Možná jste si tímto také prošla a stále hledáte způsob, jak se s tím smířit. Podívejte se na tento eBook zdarma – 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací a třeba objevíte nějaký AHA-moment porozumění.

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

Ukazuji ženám, jak mít radostný život, i když se jim stalo něco hrozného. Zásadní je způsob vašeho myšlení a to, jak náročné situace vnímáte, a jestli si umíte všimnout i toho podstatného. Zažila jsem hodně náročných období. I přesto svůj život stále vnímám jako dar a nechci ho promarnit tak, že se budu dokola trápit a utápět se v sebelítosti. Více o mě se dozvíte tady>>


Autorka e-Booku 4 pilíře pro vyhraný život. Pokud vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdybyste ve vašem životě prožívali vnitřní radost navzdory náročnému období, kterým si procházíte, potom se na tento skvělý eBook teď podívejte.

Procházíte náročným obdobím a nevíte kudy kam?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • eBook 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací


  Chcete se cítit lépe, i přestože teď procházíte něčím náročným?

 • Nejnovější články
 • Intenzivní nálož – náročné situace s lehkostí


  Líbilo by se vám zvládat náročné situace s klidnou hlavou? Stačí vyplnit váš email.

  Budete dostávat podnětné inspirace pro řešení náročných situací s lehkostí.

  Kdykoliv se můžete odhlásit.

 • Kategorie
 • Bav se se mnou na Instagramu
 • Potkáme se na Facebooku: