S malými dětmi. Je to vůbec dovolená?

Kam jet s malými dětmi na dovolenou tak, aby si to všichni užili? Tak to je opravdu oříšek

A mnoho rodin to vzdá hned na začátku. Existuje totiž MÝTUS, že dovolená s malými dětmi není opravdová dovolená, že je lepší raději zůstat doma. Je to o očekávání. Pokud na dovolené chcete jen ležet, číst knížku nebo se nerušeně dobře najíst, v klidu se projít a vyčistit si hlavu. Pak se vám toto s malými dětmi moc nepovede. Ony vás v klidu nenechají ani na dovolené.

Dovolená s malými dětmi vám přinese něco jiného. Odpočinete si od vaření a uklízení. Odpočinete si od stereotypu. Zažíváte nová dobrodružství. Musíte tolikrát řešit nečekané situace, které zvládnete. A potom se dostaví ten BLAŽENÝ POCIT, jsem dobrá. Netušila jsem, co všechno se ve mně skrývá. Zjistíte o sobě tolik věcí, které byste doma nezjistili.

Když jsem si dala různé hesla do googlu, abych si usnadnila hledání, tak mi většinou vyjely samé blbosti. Buď ultradrahé resorty pro rodiny s dětmi, anebo často místo tvářící se jako vhodné pro rodiny s malými dětmi. To, že je nočník na pokoji, opravdu ještě neznamená, že to je hotel pro rodiny, kde si užijou malí i velcí.

Nakonec jsem natrefila na místo Dolní Morava

A to ne, díky googlu, ale hlavně od jiných lidí, kteří o této oblasti mluvili krásně. Tak jsem se na to podívala a zabukovala nám 4denní dovolenou v hotelu Vista.

Koupili jsme si rodinný balíček, který zahrnuje volné vstupy do Mamutíkova vodního parku, Lesního zažítkového parku, Pískového světa a neomezený vstup na lanovku. Můžete tam jít kolikrát chcete. Kromě toho dále i volné vstupy do wellnes centra s bazénem. Přišlo mi to jako hodně zábavy za peníze, které vás nezrujnují. Tyto volné vstupy se vám ohromně vyplatí. Za rodinu klidně zaplatíte i 700-800Kč za jeden vstup na jeden den.

Cesta na Dolní Moravu byla krásná. Ráda se kochám přírodou a pohledem na hory. Po příchodu na recepci mě mile překvapil dárek na uvítánou pro děti. Což byly omalovánky se sadou pastelek a také Horalka na mlsání. Recepční se usmívaly, což se vám všude nepoštěstí 😉

Bydleli jsme v dvoulůžkovém pokoji s přistýlkou. Pokoj byl dostatečně velký, vešla se nám tam i cestovní postýlka pro naše batole a také přistýlka. Co se mi hodně líbilo, byla celá prosklená stěna na balkon, což umocňovalo výhled na zalesněné kopce a přínašelo hodně světla do pokoje.

Co mě šokovalo?

To byl megaobrovský výběr jídla. Měli jsme polopenzi. K výběru toho bylo opravdu hodně, od různých semínek až po pořádný kus uzené kýty. Takový výběr jsem ještě nikde jinde neviděla. Chutnalo to skvěle. A vždy se dalo něco vhodného namíchat pro děti různého věku.

Čeho jsem si velmi cenila?

To byl dětský koutek přímo v restauraci i s účastí animátorky. Neposedné děti tak mají zábavu a rodiče svůj vytoužený klid na jídlo.

Příklad večeře pro děti:

Pro naši nejmladší jsem volila na večeři rýži s masem a nějakou omáčkou/štávou, popřípadě různé míchané tvarohy a jogurty s ovocem ve skleničce. Pro starší dceru kousek řízku se zeleninou nebo trochu hovězího masa s bramborem. Mimochodem, to hovězí se úplně rozpadalo na jazyku.

Příklad snídaně pro děti:

Našemu batoleti jsem většinou dala jogurt s vločkami, popřípadě namíchané skleničky s chia semínkami. Jednou také míchaná vajíčka, které má ráda. Naší 3-leté většinou párek a zeleninu. Jo,jo. Párek pro dítě není moc vhodná volba. Ale vzhledem k tomu, že skoro nic nechtěla jíst, jsem byla ráda i za ten párek v jejím žaludku. Na snídani tam také vždy připravoval pan kuchař před zraky dětí, i dospělých ;), palačinky.

 

Možností zábavy s dětmi je až nad hlavu

Hned první den jsme navštívili Mamutíkův vodní park. Je tu hodně kreativních hraček, cestiček a vodních mlýnků, kde se děti vyřádí a rodiče tak mají trochu klidu. Doporučuji vzít pro děti náhradní oblečení a boty do vody. My jsme ho neměli a tak jsme šli zpátky na hotel mokří. Pro nechodící batole toto místo moc není, ale naše Zoe vydržela být v kočárku a jen pozorovat ten šrumec ostatních dětí.

Lanovka, kdykoliv se vám chce

To tak jednou přes oběd usnuly děti i manžel. Óóóoo. Toho by se mělo využít. Udělala jsem si chvilku sama pro sebe, nasedla na lanovku (byla zdarma v ceně pobytu) a vyjela si nahoru na kopec. Jen tak jsem pokukovala po krajině a užívala si tu energii a klid. Vůbec mi nevadilo, že poprchalo. Na kopci jsem se porozhlédla a jela zase dolů. A manžel i děti potom viděli spokojenou mamku 😉

Jeden den nám úplně propršelo. Co teď?

Vůbec nám to nevadilo. Naložili jsme se všichni do bazénu. Holky řádili v dětském brouzdališti a já jen jen po očku hlídala. Nevím, čím to je, ale voda děti magicky přitahuje a uklidňuje.Najednou se ničeho nedožadují a umí si samy hrát hooooodně dlouho. A také je to příjemně unaví.

Odpoledne jsem využili vnitřní dětské herny a spoustu animačních programů pro děti. Večer jsme si odskočili na skleničku do baru. Díky za vynález videochůvičky. Je to neocenitelný pomocník nejen doma, ale i na cestách.

Jedeme do ráje

Jedeme domů. Vyrovnali jsme účet a opět jsme dostali malou pozornost na cestu. Dárkovou tašku s neperlivou i perlivou vodou. Dárky potěší a tento je navíc velmi praktický. A po cestě domů přišel vhod.

Ema spí v autě

Když jsem odjížděla měla jsem pocit, že jsem za své peníze dostala opravdu hodně a dokonce i mnohem více. Ohromně jsme si to všichni užili. Zažili jsme sice několik náročných chvilek, ale o to silnější odjíždíme domů. Zase vnímám ten pocit, když vyhrávám svůj život 😉

Představte si, jaké by to bylo vědět, že všechno zvládáte? Jaké by to bylo žít svým vyhraným životem, kde realizujete své nápady, svá přání a sny? Mrkněte zde na tento eBook, který vás pořádně nakopne.UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

Ukazuji ženám, jak mít radostný život, i když se jim stalo něco hrozného. Zásadní je způsob vašeho myšlení a to, jak náročné situace vnímáte, a jestli si umíte všimnout i toho podstatného. Zažila jsem hodně náročných období. I přesto svůj život stále vnímám jako dar a nechci ho promarnit tak, že se budu dokola trápit a utápět se v sebelítosti. Více o mě se dozvíte tady>>


Autorka e-Booku 4 pilíře pro vyhraný život. Pokud vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdybyste ve vašem životě prožívali vnitřní radost navzdory náročnému období, kterým si procházíte, potom se na tento skvělý eBook teď podívejte.

Procházíte náročným obdobím a nevíte kudy kam?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • eBook 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací


  Chcete se cítit lépe, i přestože teď procházíte něčím náročným?

 • Nejnovější články
 • Intenzivní nálož – náročné situace s lehkostí


  Líbilo by se vám zvládat náročné situace s klidnou hlavou? Stačí vyplnit váš email.

  Budete dostávat podnětné inspirace pro řešení náročných situací s lehkostí.

  Kdykoliv se můžete odhlásit.

 • Kategorie
 • Bav se se mnou na Instagramu
 • Potkáme se na Facebooku: