Kdo vyhraje, Žal nebo Radost? Aneb umřelo mi dvojčátko

Ještě i po třech letech se mi chce brečet a zároveň radovat, když si vzpomenu na ten DĚSIVÝ A RADOSTNÝ DEN mého porodu dvojčátek. Brečet a radovat. Děsivý a radostný. Zdánlivě neslučitelná slova, ale tak pravdivá, když se vám narodí dvojčátka a jedno vám umře.

Porodila jsem v 38t těhotenství císařským řezem. Bylo to mé první těhotenství a první porod. První holčička mi po 12ti hodinách na tomto světě umřela před očima, druhá holčička oslaví za týden své třetí narozeniny. Oslava narozenin by měla být plná radosti a oslav života. Pro mě je to zároveň i vzpomínka na smrt a ohromnou bolest v mém srdci.

Přesně si na to vzpomínám. Ležím na oddělení JIP a sestřička mi přinese Emu. PRVNÍ POHLEDY. První seznamování. Je tak krásná. Nemůžu se ji nabažit. Na tento okamžik jsem tak dlouho čekala. Aničku mi nepřinesli. Leží na jiném oddělení, připojena na spoustu hadiček a snaží se stabilizovat svůj krevní oběh.

 

 

Emu zakrátko odnáší, abych si mohla odpočinout. Tatínek je střídavě u mě na JIP a u doktorů, kde  poslouchá ortely od lékařů. Vypadá to špatně. Naděje je velmi malá. Po asi dvou dalších hodinách manžel bere telefon, kde mu lékař říká, přijďte se rozloučit. Vaše maličká umírá a dlouho to už nevydrží.

Jsem krátce po císařském řezu, celá bolavá

Jak po těle, tak i na duši. Ještě neuplynula doba, kdy mohu vstát po operaci z postele. Ale musím za mou maličkou za každou cenu. Tvrdím sestřičce, že to zvládnu, že vstanu a ať mě dovezou za mou holčičkou. Přiznávám, vstát z postele byla ukrutná MUKA, která jsem ještě nezažila. Naložili mě na vozík a jeli jsme.

Přijeli jsme za Aničkou na poslední chvíli, abychom viděli, jak naposledy vydechla. Jak odpojili přístroje. Najedou už tam nic nebliká. Chtěli jsme si ji pochovat. Zabalili nám ji do zavinovačky. Držela jsem ji pevně. Brečela jsem na celé kolo. Nemohla jsem přestat brečet. Kdybych mohla, tak tam sedím ještě dodnes. Věděla jsem, že se musím naposledy rozloučit, naposledy ji pohladit a naposledy ji políbit na její studenou tvář.

Odešli jsme od ní. Začalo mi být špatně. Velmi špatně. Najednou všechno jakoby zbělelo. Stromy za okny zmizely a bylo jen bílo. Stěny zmizely. A ztrácela se mi i manželova tvář. Viděla jsem jen bílou mlhu a žlutou zář. Až zpětně jsem se dozvěděla, co se stalo. Okamžitě mě převezli zpátky na JIP a přiváděli zpět k životu. Puklo mi srdce žalem.

Druhá holčička o ničem nevěděla

Jakmile se vzbudila hlady, přivedli mi ji, abych ji nakojila. Musím být silná. Musím to zvládnout pro ni. Opakovala jsem si pro sebe. Jenže, jak se můžu radovat z toho nádherného uzlíčku, když jsem měla držet uzlíčky dva? V ten moment jsem se rozhodla, že se radovat budu, že smrt jedné holčičky nezastíní radost z druhé. Život a smrt, obě dvě mě provázejí v tento den, jedna vedle druhé.

Když je mi mizerně, když nevím kudykam, když mám pocit, že se všechno jen kazí a nedaří se mi, vzpomenu si, jak krátký může být život. Jak rychle se může radost proměnit v bolest. Jak jeden den něco máš a druhý den to můžeš ztratit. Uvědomím si, jak malicherné jsou některé věci, na kterých denodenně lpíme.

♥ „Byl mi dán dar , být u své dcery v posledních chvílích jejího života.“ ♥

Zpětně jsem vděčná za to, že mi byl dán dar, být u své dcery v posledních chvílích jejího života. Jediné, co jsem mohla pro ni na tomto světě udělat, je být s ní a přijmout ji takovou, jaká je. Věřím, že to cítila.

Tato životní zkouška mě mnohému naučila. Uvědomila jsem si 3 věci, které mi tehdy pomohly se s touto situací vyrovnat. A vracím se k nim stále dokola i dnes, když prožívám něco těžkého. Stáhněte si teď zdarma e-Book 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací.

 

Ukazuji ženám, jak mít radostný život, i když se jim stalo něco hrozného. Zásadní je způsob vašeho myšlení a to, jak náročné situace vnímáte, a jestli si umíte všimnout i toho podstatného. Zažila jsem hodně náročných období. I přesto svůj život stále vnímám jako dar a nechci ho promarnit tak, že se budu dokola trápit a utápět se v sebelítosti. Více o mě se dozvíte tady>>


Autorka e-Booku 4 pilíře pro vyhraný život. Pokud vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdybyste ve vašem životě prožívali vnitřní radost navzdory náročnému období, kterým si procházíte, potom se na tento skvělý eBook teď podívejte.

Procházíte náročným obdobím a nevíte kudy kam?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • eBook 3 tipy, jak se snadněji vyrovnat s náročnou situací


  Chcete se cítit lépe, i přestože teď procházíte něčím náročným?

 • Nejnovější články
 • Intenzivní nálož – náročné situace s lehkostí


  Líbilo by se vám zvládat náročné situace s klidnou hlavou? Stačí vyplnit váš email.

  Budete dostávat podnětné inspirace pro řešení náročných situací s lehkostí.

  Kdykoliv se můžete odhlásit.

 • Kategorie
 • Bav se se mnou na Instagramu
 • Potkáme se na Facebooku: